Nagroda Ludwika dla aktorki Katarzyny Kaźmierczak

katarzynaKatarzyna Kaźmierczak, legnicka aktorka i psychoterapeutka otrzymała nagrodę Ludwika Gadzickiego i 5 tys. złotych, a także skrzynię z niespodzianką. Uroczysta gala odbyła się na scenie Gadzickiego w legnickim teatrze.

– To Ludwik Gadzicki sprawił, że pokochałam to miasto – tak mówiła Katarzyna Kaźmierczak po otrzymaniu nagrody Ludwika. Legnicka aktorka została doceniona za swoją pracę na rzecz osób chorych psychicznie w Legnicy i w Legnickim Polu. Laureatka jest autorką wielu terapii poprzez teatr.

– Dając coś komuś, sama bardzo dużo dostaję. Każdy człowiek jest inny. Brzmi to może banalnie, ale naprawdę spotkania z ludźmi są tak inspirujące, człowiek nigdy się nie nudzi, nie wpada w żadną stagnacje, nie mam poczucia poświęcenia, ja to po prostu bardzo to lubię – mówi Katarzyna Kaźmierczak, laureatka Nagrody Ludwika.

Nagroda przyznawana jest od trzech lat na cześć nieżyjącego już lubinianina Ludwika Gadzickiego. Uroczysta gala odbywa się zawsze w rocznicę śmierci pedagoga i miłośnika legnickiego teatru.

– W naszym teatrze w Legnicy obejrzał wszystkie premiery oprócz jednej, bo był chory. Nawet na spektakl Orkiestra w Lubinie przyjechał na przepustce ze szpitala, kibicował nam bardzo mocno – wspomina Mariola Hotiuk, rzecznik prasowy legnickiego teatru.

W tym roku nominowani do nagrody byli także Dariusz Łach, pomysłodawca ścinawskiego festiwalu Blues nad Odrą, a także Krzysztof Piotrowski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Tylko Miedź i organizator wielu charytatywnych imprez. Nagroda powędrowała jednak do legnickiej aktorki. Werdykt był jednogłośny.

– Cieszę się bardzo, że to jest jednogłośny werdykt bo uważam, że takie są najważniejsze – podsumował Jacek Głomb, dyrektor teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy.
Katarzyna Kaźmierczak otrzymała 5 tys. zł i teatralną statuetkę. Darczyńcą jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.